Шановний читачу! Це 36-те число інформаційного бюлетеня «Інва.net», видання, яке щорічно, ось уже 19 років, виходить для людей з інвалідністю та людей золотого віку. На шпальтах бюлетеня більше 1000 історій про людей, які вирвалися з полону недуг, влилися в соціум і стали успішними. Ми розповідаємо такі історії, сподіваючись допомогти багатьом тим, хто зневірився, опустив руки й замкнувся в собі. Подано чимало інформації про державні та громадські організації області, до яких можна звернутися за допомогою. Прагнучи допомогти вам бути здоровими, на початку кожного випуску «Інва.net» розміщуємо матеріали-консультації відомих лікарів з актуальних питань.
У цьому числі видання радимо прочитати статтю «Життя після ковіду» – інтерв'ю із завідувачкою амбулаторії загальної практики і сімейної медицини
КНП «Центр первинної медико-соціальної допомоги «Центральний» м. Рівного Світланою Бойчук. Радимо переглянути (через посилання) збірник відповідей на поширені запитання про вакцинацію проти COVID-19, підготовлений для медичних працівників та широкого загалу.
Думається, що ви зможете зробити правильний вибір, аби не стати жертвою підступного ковіду.
В останніх двох випусках інформаційного бюлетеня з'явилася нова рубрика «Державні та громадські організації. Інклюзія», в якій висвітлено здобутки та проблеми на шляху впровадження інклюзивної освіти в області.
Приємно, що редакція допомогла хлопчику із аутизмом здійснити його мрію – навчатися гри на скрипці, про це йдеться в статті «Чи здійсниться мрія Франциска, хлопчика із Золотієва?». Про діяльність Рівненського обласного центру комплексної реабілітації Рівненської обласної ради, що в Олександрії, непрості долі підопічних, які проходили реабілітацію, йдеться в статті «Заклад, до якого хочеться повертатися».
Запрошую переглянути матеріали нової рубрики «Благодійність» – про діяльність церкви та духовенства, а любителям поезії пропоную заглянути в рубрику «Творчість». Зворушливі історії про людей з інвалідністю, які живуть поруч, читайте в рубриці «Повір у себе».
І, звісно, для підготовки кожного, ось такого видання «Інва.net», необхідна праця добровольців, яким не байдужа доля людей, що потребують допомоги. З часом хтось з них припиняє волонтерську діяльність, що є природно, змінивши професію чи посаду. А на їхнє місце приходять нові: лікарі, соціальні працівники, психологи, працівники обласної служби зайнятості, громадських організацій, бібліотекарі.
Ось і в цьому номері дебютує Світлана Фостій відразу з двома відвертими розповідями про себе, своє сприйняття світу, людей з якими вона працює. Цікавими, як на мене, є її вірші – рубрика «Творчість».
Ще одна дебютантка – письменниця Іванна Голуб. Її оповідання «Моліться за перехід…» уперше побачило світ на сторінках нашого видання, а також опубліковано її нарис «Віра, надія, любов материнського серця», написаний спільно з Оленою Барсуковою.
З історією «Вітамінка радості» про активну волонтерську діяльність Дмитра, який подолав рак, долучилася бібліотекарка Житомирської обласної наукової бібліотеки Юлія Мельник.
Я щиро дякую всім, хто надіслав свої роботи.
Раїса ЩЕРБАН, головний редактор